GA1812Y333JBEAR31G
Mfr.Part #
GA1812Y333JBEAR31G
Description
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1812
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±5% 0.033muF