GA1812Y274KBCAT31G
Mfr.Part #
GA1812Y274KBCAT31G
Description
CAP CER 0.27UF 200V X7R 1812
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Capacitance :
0.27μF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tape and Reel (TR)
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±10% 0.27muF