GA1812Y273MXEAR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1812Y273MXEAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.027UF 500V X7R 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Applications :
Automotive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.027μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
GA
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±20% 0.027muF