GA1812Y184JBBAT31G
Mfr.Part #
GA1812Y184JBBAT31G
Description
CAP CER 0.18UF 100V X7R 1812
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.18µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±5% 0.18muF