GA1812Y183MBEAT31G
Mfr.Part #
GA1812Y183MBEAT31G
Description
CAP CER 0.018UF 500V X7R 1812
Capacitance :
0.018μF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Tape and Reel (TR)
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±20% 0.018muF