GA1812Y183JXLAR31G
Mfr.Part #
GA1812Y183JXLAR31G
Description
CAP CER 0.018UF 630V X7R 1812
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.018μF
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±5% 0.018muF