GA1812Y154MXAAR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1812Y154MXAAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Series :
GA
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.15μF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±20% 0.15muF