GA1812Y123KBLAR31G
Mfr.Part #
GA1812Y123KBLAR31G
Description
CAP CER 0.012UF 630V X7R 1812
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Applications :
Automotive
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±10% 0.012muF