GA1812Y105MBAAT31G
Mfr.Part #
GA1812Y105MBAAT31G
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1812
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Capacitance :
1μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±20% 1muF