GA1812Y105KBAAR31G
Mfr.Part #
GA1812Y105KBAAR31G
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1μF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
AEC-Q200
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±10% 1muF