GA1812A821KBAAT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1812A821KBAAT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
GA
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±10% 820pF