GA1812A820KXBAR31G
Mfr.Part #
GA1812A820KXBAR31G
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1812
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
82pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
1812 (4532 Metric)
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±10% 82pF