GA1812A560JBGAT31G
Mfr.Part #
GA1812A560JBGAT31G
Description
CAP CER 56PF 1KV C0G/NP0 1812
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
56pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
AEC-Q200
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±5% 56pF