GA1812A391GXBAT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1812A391GXBAT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
GA
Applications :
Automotive
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±2% 390pF