GA1812A390FXEAR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1812A390FXEAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
Automotive
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±1%
Series :
GA
Capacitance :
39pF
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±1% 39pF