GA1812A272FBBAT31G
Mfr.Part #
GA1812A272FBBAT31G
Description
CAP CER 2700PF 100V C0G/NP0 1812
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±1% 2700pF