GA1812A182JBGAR31G
Mfr.Part #
GA1812A182JBGAR31G
Description
CAP CER 1800PF 1KV C0G/NP0 1812
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
Automotive
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±5% 1800pF