GA1812A153JBAAR31G
Mfr.Part #
GA1812A153JBAAR31G
Description
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 1812
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated :
50V
ROHS3 Compliant
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±5% 0.015muF