GA1812A153FXBAR31G
Mfr.Part #
GA1812A153FXBAR31G
Description
CAP CER 0.015UF 100V NP0 1812
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.015µF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±1% 0.015muF