GA1812A152GXAAR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1812A152GXAAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
GA
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
50V
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±2% 1500pF