GA1812A102GXBAR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1812A102GXBAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±2%
Series :
GA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±2% 1000pF