GA1210Y824JBXAR31G
Mfr.Part #
GA1210Y824JBXAR31G
Description
CAP CER 0.82UF 25V X7R 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.82µF
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±5% 0.82muF