GA1210Y823MXAAT31G
Mfr.Part #
GA1210Y823MXAAT31G
Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R 1210
Capacitance :
0.082µF
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±20% 0.082muF