GA1210Y683KXBAR31G
Mfr.Part #
GA1210Y683KXBAR31G
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.068μF
Tolerance :
±10%
ROHS3 Compliant
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±10% 0.068muF