GA1210Y683JBJAR31G
Mfr.Part #
GA1210Y683JBJAR31G
Description
CAP CER 0.068UF 16V X7R 1210
Capacitance :
0.068μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
GA
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±5% 0.068muF