GA1210Y564JBXAR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1210Y564JBXAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.56UF 25V X7R 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
GA
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.56μF
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±5% 0.56muF