GA1210Y471MBEAT31G
Mfr.Part #
GA1210Y471MBEAT31G
Description
CAP CER 470PF 500V X7R 1210
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
470pF
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±20%
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±20% 470pF