GA1210Y333MBCAR31G
Mfr.Part #
GA1210Y333MBCAR31G
Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Capacitance :
0.033µF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±20% 0.033muF