GA1210Y273KBXAR31G
Mfr.Part #
GA1210Y273KBXAR31G
Description
CAP CER 0.027UF 25V X7R 1210
Capacitance :
0.027μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±10% 0.027muF