GA1210Y272KBEAT31G
Mfr.Part #
GA1210Y272KBEAT31G
Description
CAP CER 2700PF 500V X7R 1210
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2700pF
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
Automotive
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±10% 2700pF