GA1210Y223MXEAR31G
Mfr.Part #
GA1210Y223MXEAR31G
Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±20% 0.022muF