GA1210Y183KXLAT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1210Y183KXLAT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.018UF 630V X7R 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
0.018μF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
GA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±10% 0.018muF