GA1210Y183KXAAT31G
Mfr.Part #
GA1210Y183KXAAT31G
Description
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1210
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.018μF
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±10% 0.018muF