GA1210Y154KXCAT31G
Mfr.Part #
GA1210Y154KXCAT31G
Description
CAP CER 0.15UF 200V X7R 1210
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.15μF
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±10% 0.15muF