GA1210Y154JBBAR31G
Mfr.Part #
GA1210Y154JBBAR31G
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1210
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X7R
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±5% 0.15muF