GA1210Y153MXBAT31G
Mfr.Part #
GA1210Y153MXBAT31G
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1210
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Capacitance :
0.015µF
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±20% 0.015muF