GA1210Y124JBAAR31G
Mfr.Part #
GA1210Y124JBAAR31G
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1210
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.12μF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Tape and Reel (TR)
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±5% 0.12muF