GA1210H823MBAAR31G
Mfr.Part #
GA1210H823MBAAR31G
Description
CAP CER 0.082UF 50V X8R 1210
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Capacitance :
0.082µF
Automotive
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±20% 0.082muF