GA1210H473JBAAR31G
Mfr.Part #
GA1210H473JBAAR31G
Description
CAP CER 0.047UF 50V X8R 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.047µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±5% 0.047muF