GA1210H183KXAAR31G
Mfr.Part #
GA1210H183KXAAR31G
Description
CAP CER 0.018UF 50V X8R 1210
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.018μF
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±10% 0.018muF