GA1210H123KBAAR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1210H123KBAAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 50V X8R 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
0.012µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Series :
GA
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±10% 0.012muF