GA1210H103KBAAR31G
Mfr.Part #
GA1210H103KBAAR31G
Description
CAP CER 10000PF 50V X8R 1210
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±10% 10000pF