GA1210A561GBEAT31G
Mfr.Part #
GA1210A561GBEAT31G
Description
CAP CER 560PF 500V C0G/NP0 1210
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm C0G NP0 ±2% 560pF