GA1210A391GBEAT31G
Mfr.Part #
GA1210A391GBEAT31G
Description
CAP CER 390PF 500V C0G/NP0 1210
Capacitance :
390pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±2%
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm C0G NP0 ±2% 390pF