GA1210A271JBAAT31G
Mfr.Part #
GA1210A271JBAAT31G
Description
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 1210
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
Automotive
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm C0G NP0 ±5% 270pF