GA1210A222JBCAR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1210A222JBCAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Series :
GA
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
2200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Automotive
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm C0G NP0 ±5% 2200pF