GA1210A103FXBAT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1210A103FXBAT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 100V NP0 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
GA
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
10000pF
Applications :
Automotive
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm C0G NP0 ±1% 10000pF