GA1210A102JBEAR31G
Mfr.Part #
GA1210A102JBEAR31G
Description
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm C0G NP0 ±5% 1000pF