GA1210A101FBAAR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA1210A101FBAAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
100pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
GA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Applications :
Automotive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm C0G NP0 ±1% 100pF