GA1206Y822JBEBR31G
Mfr.Part #
GA1206Y822JBEBR31G
Description
CAP CER 8200PF 500V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
8200pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
1206 (3216 Metric)
GA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 8200pF